Предстои четвъртият от образователните семинари по български език и литература за ДЗИ

На 15 март 2014 г. в 8. аудитория на Пловдивския университет се проведе третият от образователните семинари за ДЗИ, организирани от Филологическия факултет.  В него взеха участие над 80 зрелостници. Лекциите бяха водени от доц. д-р Иван Русков, който представи емблематични автори в българската литература от Възраждането до Първата световна война.

КоцетоЧетвъртият (последен) семинар ще се проведе от 10 часа до 15.30 часа на 29 март 2014 г. в 9. аудитория на Ректората (3. етаж). Той ще допълни познанията на учениците за главните тенденции в развитието на българската литература след Първата световна война, ще бъдат изведени тематичните и поетологични доминанти в творчеството на изтъкнати български творци (от Христо Смирненски до Димитър Талев), ще бъдат коментирани основните литературни термини, както и специфичните изисквания за писането на литературноинтерпретативно съчинение. Ето програмата на семинара:

Programa_seminar

Желаещите да участват трябва да се регистрират тук.